Mlada Njemačka prvak Europe, Portugal ostao kratak za Nmechov pogodak!

U finalu Europskog prvenstva za nogometaše do 21 godine Španjolska je u Ljubljani pobijedila Njemačku s minimalnih 1:0. Junak nedjeljne utakmice bio je napadač Anderlechta Lukas Nmecha.

Pogodak odluke postigao Lukas Nmecha u 49. minuti. Na samom početku drugog dijela napadač Anderlechta majstorski se snašao u kaznenom prostoru Portugala i doveo ‘Elf‘ u vodstvo od 1:0.

Portugal je imao svoje prilike, pogotovo u završnici prvog poluvremena, ali nakon vodstva Njemačka je iz kontranapada propustila prilike za uvjerljiviju pobjedu.

Nijemci su na vrhu Europe naslijedili Španjolsku, koju je Portugal uz dosta sreće izbacio u polufinalu. Zanimljivo, u prethodnom finalu Njemačka je poražena od Španjolske.

Nogometaš Porta Fabio Viera je najbolji igrač turnira, a pehar mu je dodijelio legendarni hrvatski nogometaš Zvonimir Boban.