Moćna Engleska razbila Iran i poslala jasnu poruku rivalima u Kataru

Nogometna reprezentacija Engleske pobijedila je u prvom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva Iran rezultatom 6:2 i tako poslala jasnu poruku rivalima u Kataru.

‘Gordi Albion’ je strahovito započeo utakmicu i odmah na početku nametnuo svoj ritam i sa tri pogotka u prvom dijelu riješpio pitanje pobjednika prve utakmice.

Jude Bellingham je otvorio seriju pogodaka na asistenciju Luke Shawa u 35. minutu, a do 45. je Engleska Iranu zabila još dva pogotka.

Prvo je Bukayo Saka fenomenalno pogodio mrežu Hosseinija u 43. minutu, da bi samo stotinjak sekundi kasnije pobjedu potvrdio Raheem Sterling na dodavanje Harryja Kanea.

Drugo poluvrijeme je također bilo bogato golovima i publika je bez dileme uživala u predstavi drugog dana takmičenja.

Sjajnu partiju je drugim golom na meču krunisao Bukayo Saka nakon što je u 60. minuti većinu posla odradio Raheem Sterling.

Utješni pogodak za Iran postigao je Taremi u 64. minutu i tako omogućio navijačima na tribinama da i oni imaju svoj trenutak slavlja.

No, Englezi u nastavku preko Rashforda u 71. i Grealisha u 90. minuti režirao pravu katastrofu svom rivalu na otvorenju takmičenja u grupi B.

Taremi je golom sa bijele tačke u dubokoj sudijskoj nadoknadi dodatno ublažio poraz svoje selekcije.

U današnjem programu utakmica u Kataru, Nizozemska i Senegal igraju od 17:00 sati, dok će u ovoj grupi od 20:00 sati SAD odmjeriti snage sa Walesom.