Moćna Francuska nakon preokreta savladala Španiju i osvojila Ligu nacija

Nogometaši Francuske su osvajači ovosezonskog izdanja Lige nacija nakon pobjede u finalu nad selekcijom Španije rezultatom 2:1.

Cijeli spektakl u finalu odigrao se u drugom dijelu nakon što je prvo poluvrijeme razočaralo gledatelje na San Siru u Milanu.

Prvo je Oyarzabal u 64. minuti nakon kontranapada sjajno pogodio malu mrežu Llorisa, ali slavlje Španije nije dugo trajalo.

Samo dvije minute je bilo potrebno da Francuska izjednači preko neumoljivog Benzeme koji je postigao jedan od ljepših pogodaka ove sezone.

Potpuni preokret ‘Tricolorima’ donosi Kylian Mbappe u 80. minuti na sjajno dodavanje Thea Hernandeza.

Francuska je tako nakon Portugala osvojila relativno novo UEFA-ino takmičenje.

Treće mjesto je pripalo Italiji koja je u utakmici za treće mjesto savladala Belgiju rezultatom 2:1.