Moćni Newcastle odškolovao Brighton na St James’ Parku i učvrstio poziciju koja vodi u Ligu prvaka

Sjajnu utakmicu u okviru zaostalog 25. kola engleskog Premiershipa odigrali su večeras Newcastle United i Brighton, a domaćin je na kraju slavio sa visokih 4:1.

Newcastleu je pobjeda bila od izuzetnog značaja kako bi se učvrstili na trećem mjestu Premiershipa te kako bi izborili najelitnije klupsko takmičenje, Ligu prvaka.

Krenulo je dobro za domaćina koji je nizao šanse. Odbrana ‘Galebova’ je konačno kapitulirala u 22. minutu, a tada je nespretnom reakcijom Undav postigao autogol glavom. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Burn donosi ozbiljnih 2:0 ‘Svrakama’.

Gosti su se na kratkoj pauzi probudili i zaigrali bolje. Tako je poslije samo šest minuta igre Undav ispravio grešku i smanjio na 2:1. Međutim, pred kraj utakmice totalno se raspala igra De Zerbijevih izabranika.

Prvo je u 90. minutu Wilson zabio za 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Bruno Guimaraes za erupciju oduševljenja navijača Newcastlea na St James’ Parku.

Nakon ovog velikog trijumfa Newcastle je ostao trećeplasirani tim Premiershipa sa 69 osvojenih bodova i skoro sigurno će igrati Ligu prvaka naredne takmičarske godine. Brighton je šesti sa 58 bodova i on će se upravo za tu poziciju boriti sa Aston Villom i Tottenhamom.