Modrićev promašeni penal nije skupo koštao Real: ‘Kraljevi’ su u finalu Svjetskog klupskog prvenstva!

Nogometaši Real Madrida pobjedom protiv egipatskog Al-Ahlyja sa 4:1 plasirali su se u veliko finale Svjetskog klupskog prvenstva.

Nakon što je saudijski Al-Hilal šokirao brazilski Flamengo u prvom susretu polufinala Svjetskog klupskog prvenstva, drugi dvoboj nije donio senzaciju s obzirom na to je Real opravdao ulogu favorita protiv prvaka Afrike.

Real je dominirao u prvom dijelu, ali je do prednosti stigao tek u završnici. Igrala se 42. minuta kada je Vinicius Junior majstorskim lob udarcem zabio za prednost ‘Kraljeva‘.

Rezultatom 0:1 otišlo se na predah, a Realu je bilo potrebno samo nekoliko sekundi igre u nastavku za drugi pogodak. Strijelac je bio Fede Valverde.

U 65. minuti dosuđen je kazneni udarac za Egipćane nakon starta Eduarda Camavinge, a siguran izvođač bio je Ali Maaloul.

Dobio je i Real kazneni udarac u završnici. U 87. minuti Luka Modrić je preuzeo odgovornost, ali mu je prekaljeni Mohamed El Shenawy pročitao njegov udarac.

Tako je ostalo nekoliko minuta za možebitnu senzaciju, ali to Real nije dozvolio i plasirao se u finale Svjetskog klupskog prvenstva.

Real je u sudačkoj nadoknadi zabio još dva gola i tako napunio protivničku mrežu, a u strijelce su se upisali Rodrygo i Sergio Arribas.

Finale je na rasporedu u subotu kada će za naslov klupskog prvaka svijeta igrati Real Madrid i Al-Hilal.