Modriću se naklonila i škotska zvijezda: ‘Lukin gol nas je dokrajčio, odigrao je impresivno’

Nogometaši Hrvatske jučer su na Hampden Parku u 3. kolu nadigrali reprezentaciju Škotsku rezultatom 3:1 i plasirali se u osminu finala Eura kao drugoplasirana selekcija grupe D.

Vatreni‘ su poveli pogotkom Nikole Vlašića u 17. minuti, Callum McGregor je u 42. poravnao rezultatom, a u drugom dijelu na pozornicu je stupio Luka Modrić. Hrvatski kapetan je u 62. minuti zabio fantastičan gol za 2:1, a u 77. je asistirao Ivanu Perišiću iz kornera za konačnih 3:1.

Brojnim hvalospjevima koji stižu na Modrićev račun sa svih strana priključio se i škotski ‘superstar’ iz Arsenala Kieran Tierney.

Modrićev pogodak nas je dokrajčio jer smo znali da moramo zabiti dva i da će to biti jako teško jer je Hrvatska bila fantastična. Pogotovo Modrić, odigrao je impresivno, ali kompletna Hrvatska je bila zadivljujuća. Jednostavno, bilo je teško igrati protiv njih“, kazao je Tierney pa dodao:

Poravnali smo rezultatom u najboljem mogućem trenutku, pred kraj prvog dijela. Međutim, nakon 2:1 smo znali da su nam šanse jako male, iako nismo odustali. Borili smo se do zadnje sekunde, bez obzira na rezultat.