Moglo bi ga skupo koštati: Nakon jedne reakcije Gvardiola, Pep se samo uhvatio za glavu

Nogometaši Manchester Cityja sinoć su u drugom kolu Lige prvaka gostovali kod RB Leipziga i na kraju slavili sa uvjerljivih 3:1, te ponovo pokazali svoju moć.

Iako je hrvatski reprezentativac i defanzivac Joško Gvardiol meč prvog kola protiv Crvene zvezde na Etihadu odgledao sa klupe, protekle večeri je zaigrao od samog starta susreta.

Prvo poluvrijeme protiv svog bivšeg kluba Gvardiol je odigrao zaista sjajno i svi su bili impresionirani njegovim nastupom. No, čini se da ga je dobra igra u prvom dijelu utakmice dovela do opuštanja, obzirom da je u nastavku napravio veliki propust.

Naime, Hrvat je na početku drugog poluvremena iznio loptu na 70 metara od svog gola, da bi je zatim predao suigračima te nastavio i sam da učestvuje u akciji. Ubrzo se našao u blizini protivničke korner zastavice gdje su ‘Građani’ izgubili loptu, a onda je stigla furiozna kontra.

Mladi štoper je kasnio sa vraćanjem u odbranu, pa je nastalu šupljinu fantastično iskoristio Openda i mirno savladao Edersona, tada za poravnanje i 1:1.

Kamere su odmah uhvatile trenera Cityja, Pepa Guardiolu, koji se hvatao za glavu zbog naivnosti njegove odbrane na čelu sa Gvardiolom. Kako god, jasno je da se nekadašnjem članu Dinama ovakve stvari više i često ne smiju dešavati…