Monza razbila Milan i ugasila mu svaku nadu za Scudettom, Luka Jović zaradio naivan crveni karton

Nogometaši Milana poraženi su u okviru 25. kola italijanske Serije A protiv Monze rezultato 4:2 i tako su im ugašene bilo kakve nade da se mogu boriti za Scudetto ove sezone.

U finišu prvog dijela, Monza stiže do dva brza gola i to preko Pessine sa bijele tačke u 45., odnosno Dany Mote u dubokoj sudijskoj nadoknadi.

Luka Jović je odmogao svojim kolegama crvenim kartonom zbog udarca laktom u 53. minuti, ali je Milan i pored toga stigao do velikog izjednačenja.

Prvo je mrežu domaćina zatresao neuništivi Giroud u 64. minuti, da bi izjednačenje efektnim golom donio Pulišić u 88. minutu.

No, Monza je po prvi put uspjela slavili protiv Milana golovima Bonda u 90. minuti na asistenciju Maldinija, dok je totalni nokaut rivalu režirao Colombo u 95. minuti.

Milan je nakon ove utakmice na trećoj poziciji Serije A sa 53 boda, dok je Monza sve bolja i trenutno zauzima 11. poziciju sa 33 boda.

U utakmicama odigranim ranije danas, Lazio je poražen od Bologne sa 2:1, dok su Empoli i Fiorentina odigrali utakmicu bez pobjednika 1:1. Isti rezultat je viđen i na utakmici Udinesea i Cagliarija, dok se Roma lako obračunala sa Frosinoneom 3:0.