Motivisana Barcelona uvjerljivo nadigrala gradskog rivala i sa stilom osvojila novu titulu prvaka Španije

Nogometaši Barcelone su u utakmici 34. kola španske La Lige gostovali kod gradskog rivala Espanyola, te na kraju slavili rezultatom 4:2 za novu titulu prvaka Španije.

Izabranici Xavija Hernandeza bili su jako motivisani večeras, obzirom da su znali kako im večerašnji trijumf definitivno osigurava novi trofej španskog prvaka u bogatim vitrinama, a to se na kraju i odrazilo na rezultat.

“Vatru” prema golu Espanyola otvorio je Robert Lewandowski. Poljak je nakon asistencije Baldea u 11. minutu zatresao mrežu domaćih. Nije prošlo ni 10 minuta, a na semaforu je već stajalo 2:0. Strijelac za Barcu ovog puta bio je sjajni Balde.

Gost je i u nastavku konce igre držao apsolutno u svojim rukama, odnosno nogama. Pitanje pobjednika definitivno je riješio Lewandowski novim pogotkom u 40. minutu susreta.

Drugo poluvrijeme, ista priča. Kounde je već u 53. minutu uspio pogoditi za 4:0. Do kraja utakmice Espanyol je preko Puada došao do 4:1, da bi konačnih 4:2 postavio Joselu u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona je tako četiri kola prije kraja sezone matematički osigurala novu titulu u Španiji jer imaju nedostižnih 14 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Real Madrid. Također, vrijedi napomenuti da je ovo 27. trofej Barce u La Ligi.