Mourinho pobjedom započeo mandat u Romi, Napoli s igračem manje slavio protiv Venezije

Proslavljeni portugalski nogometni trener Jose Mourinho svoj je mandat na klupi Rome započeo 3:1 domaćom pobjedom protiv Fiorentine u 1. kolu Serie A.

Mourinhu je večeras bio posebno naklonjen VAR jer prva dva pogotka Romi su priznata tek nakon dugotrajnih pregledavanja snimki nakon kojih je procijenjeno kako su linijski suci pogriješili označavajući nedozvoljenu poziciju Mkhitaryana, koji je zabio za 1:0 u 26. minuti, odnosno Abrahama koji je dodao Veretoutu za 2:1 u 64. minuti.

Osim toga, Roma je od 17. minute imala i igrača više jer je isključen golman Fiorentine Dragowski. Brojčanu prednost Roma je imala sve do 52. minute kada je zbog dva žuta kartona isključen Zaniolo, a osam minuta kasnije Milenković je zabio za 1:1.

Međutim, tih 1:1 stajalo je svega četiri minute, da bi Veretout u 79. minuti svojim drugim pogotkom potvrdio pobjedu Rome od 3:1.

Napoli je sa 2:0 na svom terenu nadigrao novaka u ligi Veneziju premda je od 23. minute igrao bez isključenog Osimhena. Insigne je u 56. minuti još promašio i penal, ali samo šest minuta kasnije kapetan Napolija je dobio novu šansu iz penala koji je iskoristio za 1:0.

Oba penala dosuđena su zbog igranja rukom igrača Venezije. Konačnih 2:0 postavio je Elmas u 72. minuti.