Mourinhov Tottenham eliminirao senzacionalni Brentford i izborio finale Liga kupa

Tottenham Hotspur plasirao se u finale Lige kupa nakon što je u polufinalu na svom terenu pobijedio drugoligaša rezultatom 2:0.

Golove za ekipu Josea Mourinha zabili su Moussa Sissoko u 12. i Son Heung-Min u 70. minuti. Brentford je u 70. minuti uspio izjednačiti na 1:1, ali gol Ivana Toneyja je poništen zbog milimetarskog ofsajda i to nakon intervencije VAR-a.

Gosti su u 85. minuti ostali i s 10 igrača na terenu zbog grubog starta Josha Dasilve.

Tottenham je ovom pobjedom prekinuo senzacionalan niz Brentforda koji je na putu do polufinala eliminirao čak četiri premierligaša.

Spursi‘ će se u svom devetom finalu boriti za petu titlu protiv pobjednika sutrašnjeg susreta između Manchester United i aktualnog osvajača Manchester Cityja.

Finale je na rasporedu 25. aprila na londonskom Wembleyju.