Mourinhov Tottenham je trijumfom nad Leicesterom napravio veliku uslugu ‘Crvenim đavolima’

Nogometaši Tottenhama slavili su izuzetno sigurnu pobjedu nad Leicesterom rezultatom 3:0 u 37. kolu Premiershipa.

Jose Mourinho tako je učinio veliku uslugu Manchester Unitedu koji će u posljednje dvije utakmice imat sve u svojim rukama za plasman u Ligu prvaka.

Sve je počelo loše za Leicester u 6. minuti kada je autogol postigao Justin. Do kraja poluvremena, Tottenham je rijepio pitanje pobjednika.

Harry Kane je sa dva pogotka u razmaku od samo tri minuta nanio Lisicama težak poraz koji će ih po svemu sudeći koštati plasmana u elitno nogometno takmičenje.

Spursi su nakon ovog kola na šestoj poziciji sa 58 bodova, dok je Leicester na četvrtoj zahvaljujući samo utakmici koju imaju više u odnosu na rivale iz Manchestera.