Mourinhova Roma se olako obračunala protiv novalije u Seriji A, Milan ubjedljiv protiv Cagliarija

Nogometaši Rome savladali su u okviru 2. kola italijanske Serije A Salernitanu rezultatom 4:0.

‘Vučica’ nije dozvolila previše iznenađenja na gostujućem terenu, ali su rutinsku i sigurnu pobjedu osigurali tek u drugom dijelu.

Salernitana se držala sve do 48. minute kada njenu mrežu pogađa Pellegrini, a samo četiri minute kasnije i Veretout.

Kasnije se u strijelce upisao i Tammy Abraham, a još jedan pogodak postigao je Pellegrini.

Roma je sa dvije pobjede u prva dva kola trenutno drugoplasirana momčad Serije A iza gradskog rivala Lazija.

Salernitana zauzima 18. poziciju i predstoji joj grčevita borba za opstanak u društvu najboljih.

Milan je kao domaćin dočekao Cagliari i relativno lagano već do kraja prvog poluvremena osigurao pobjedu.

Tonali, Leao i Giroud su osigurali milanskom velikanu tri boda, a poraz je ublažio Deiola na asistenciju Joao Pedra.

Milan, baš kao i Roma ima dvije pobjede u prva dva kola i trenutno je četvrti na tabeli. Cagliari ima jedan osovjen bod i nalazi se na 14. poziciji.

U preostalim susretima, Napoli je sa 2:1 nadigrao Genou, a Sassuolo i Sampdoria su odigrali meč bez pobjednika 0:0.