Mukama Newcastlea nema kraja ni pod novim vlasnicima: Tottenham nanio novi poraz Svrakama

Nogometaši Newcastlea u prvom službenom susretu pod novim vlasnicima iz Saudijske Arabije upisali su poraz od Tottenhama na svom stadionu sa 3:2.

Utakmicu na St. James’ Parku obilježio je prekid utakmice u prvom poluvremenu kada je jedan navijač na tribinama doživio srčani udar.

Newcastle je sjajno otvorio utakmicu i već u 2. minuti pogotkom Wilsona poveo 1:0. Činilo se da dolaze neka bolja vremena za ‘Svrake‘ već s prvom utakmicom, ali sve se promijenilo od 17. do 22. minute kada su gosti s dva brza pogotka došli do preokreta.

Prvo je Ndombele u 17. minuti zabio za 1:1, da bi pet minuta kasnije Kane zabio svoj prvi gol u sezoni i tako Tottenhamu donio potpuni preokret.

U 40. minuti utakmica je nakratko prekinuta jer se jednom domaćem navijaču ukazivala pomoć nakon što je doživio srčani udar, a nakon što je nastavljena, gosti su zabili i treći gol preko Sona.

U nastavku smo vidjeli dominaciju Tottenhama koji je rutinski sačuvao prednost, a jedino što je Newcastle uspio napraviti bio je utješni gol u 88. minuti kada je Dier loptu poslao u svoju mrežu.

Tottenham sada drži peto mjest sa 15 osvojenih bodova. S druge strane, Newcastle ostaje na predzadnjoj poziciji s tri osvojena boda i veliko je pitanje može li ovaj klub, unatoč najbogatijem vlasniku na svijetu, izboriti ostanak u Premier ligi.