Mura šokirala Contea i Tottenham, iznenađujući poraz Partizana protiv Flore

Nogometaši Mure senzacionalno su savladali momčad Tottenhama rezultatom 2:1 u sklopu 5. kola Konferencijske lige.

Na stadionu Ljudski vrt u Mariboru prvi pogodak je viđen još u 11. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Tomi Horvat.

Minimalno vodstvo simpatičnog kluba stojalo je na snazi sve do 72. minute i izjednačujućeg pogotka Harryja Kanea.

Ipak, za veliku senzaciju i rezultat sezone Mure pobrinuo se Marosa u sudijskoj nadoknadi.

Tottenham je nakon ovog poraza na trećoj poziciji grupe G sa sedam bodova, dok je Mura na začelju bez šanse za plasmanom u narednu rundu.

Iznenađujući poraz doživio je i beogradski Partizan koji je sa 1:0 poražen od Flore.

Pogodak odluke je postigao Miller u finišu prvog dijela i tako donio neizvjesnost u grupi B.

Partizanu za plasman u nokaut fazu treba pobjeda protiv Anorthosisa u posljednjem kolu.

Poraz beogradskog tima uz pobjedu Flore protiv Anderlechta ostavlja ovaj tim bez daljeg plasmana.