Muriel odveo Atalantu u osminu finala, Liverpool potvrdio prvo mjesto

U grupi D Lige prvaka odigrane su dvije utakmice posljednjeg, šestog kola, a dobili smo i drugog putnika u osminu finala najelitnijeg klupskog natjecanja na svijetu.

Plasman dalje izborila je Atalanta, koja je slavila protiv Ajaxa u Amsterdamu rezultatom 1:0. U direktnoj borbi za drugo mjesto ‘Božica‘ je slavila pogotkom Muriela u 85. minuti, a ‘Kopljanici‘ će sezonu nastaviti u Europa ligi.

U drugoj utakmici ove grupe nogometaši Liverpoola potvrdili su prvo mjesto 1:1 remijem kod danskog Midtjyllanda. ‘Redsi‘ su poveli već nakon 55 sekundi pogotkom Salaha. Egipćanin je time srušio dva rekorda.

Zabio je najbrži gol Liverpoola u Ligi prvaka te je postao najbolji strijelac kluba u ovom natjecanju preskočivši s 22 pogotka legendarnog Stevena Gerrarda.

Midtjylland je izjednačio u 62. minuti pogotkom Scholza, koji je bio precizan s bijele točke. Liverpool je gotovo pobijedio u samom finišu utakmice nakon što je poentirao Minamino, ali je pogodak nakon intervencije VAR-a poništen zbog igranja rukom.