Na korak od osme titule: Nezaustavljivi Đoković “pomeo” i Sinnera za peto uzastopno finale Wimbledona!

Novak Đoković plasirao se danas u svoje peto uzastopno finale na Wimbledonu. On je u prvom polufinalnom meču bio bolji od italijanskog tenisera Jannika Sinnera sa ubjedljivih 3:0, po setovima 6:3, 6:4 i 7:6 (7:4) te sada čeka boljeg iz duela Carlosa Alcaraza i Daniila Medvedeva.

Đoković je u uvodnom dijelu meča imao problema sa servisom, ali nije dozvolio Italijanu da već u prvom gemu stigne do prednosti, iako je Sinner imao dvije break lopte. Umjesto toga, Novak pravi break u drugom gemu, kasnije je poveo i sa 3:0, pa 4:1 i tu prednost zadržao je do kraja seta za konačnih 6:3 u ovom dijelu igre.

Sličan rasplet i početkom drugog seta. Ponovo je Srbin na vrijeme stigao do breaka, učinio je to u trećem gemu, a zatim u četvrtom spriječio Sinnera da odmah uzvrati. Pri vodstvu od 4:2, Đoković je imao dvije vezane break lopte, no nije uspio napraviti još jedan break i lakše dobiti ovaj set.

Sinner je uspio produžiti neizvjesnost, ali je teniser iz Srbije zadržao stečenu prednost i sa 6:4 dobio drugi set. Najveća borba vodila se u trećem setu. Izgledalo je da će Nole brzo slomiti otpor mladog Italijana, pogotovo kada je u trećem gemu imao tri vezane break lopte. Ipak, Sinner je dobio taj gem, poveo sa 2:1 i povećao svoj otpor.

U 10. gemu je imao dvije set lopte na Đokovićev servis, uz ogromnu podršku publike, a onda Novak izjednačuje na 5:5. Naredna dva gema su i jedan i drugi dobili na svoj servis bez nekih većih problema, pa se ušlo u tie-break. Na startu je Sinner poveo sa 2:0, da bi Đoković brzo anulirao taj zaostatak izjednačivši na 3:3, a onda je došao i do prvog vodstva od 4:3.

Zatim je 36-godišnjak osvojio poen za vodstvo od 5:4 na Sinnerov servis i tako došao u šansu da na svoj servis stigne do meč lopte i trijumfa. Upravo to je i uradio. Novak je nakon dva sata i 40 minuta borbe izborio plasman u ukupno deveto, a peto uzastopno finale Wimbledona.