Na Meazzi nastavljaju sanjati odbranu Scudetta: Inter u gostima ostvario trijumf nad Udineseom

Igrači Intera su u okviru 35. kola talijanske Serie A savladali Udinese u gostima rezultatom 2:1 i tako nastavili trku za Milanom.

Inter je odlično otvorio meč. Već u 12. minutu susreta Ivan Perišić je pogodio za 1:0 i doveo goste u vodstvo. Taj rezultat ostao je na semaforu do samog finiša prvog poluvremena.

Pred odlazak na odmor aktuelni prvak Italije došao je do drugog pogotka. Edin Džeko je srušen u kaznenom prostoru Udinesea, a Lautaro Martinez zabija iz penala za 2:0.

‘Nerazzurri’ su u nastavku “pustili gas”. Domaći su to dobro iskoristili i u 72. minutu prepolovili prednost protivnika pogotkom Pussetta.

Do kraja su Inzaghijevi izabranici strahovali, no na kraju ipak slavili i kući se vratili sa tri bitna boda, sada se nalaze na dva boda zaostatka za Milanom tri kola prije kraja.

Inter do kraja sezone igra sa Empolijem, Cagliarijem i Sampdorijom. S druge strane, protivnici Milana su Verona, Atalanta i Sassuolo.