Nadal sa “nulom” dobio favorita domaće publike, legendarni Španac ide u treće kolo Roland Garrosa

Legendarni španski teniser Rafael Nadal očekivano se domogao trećeg kola Roland Garrosa savladavši Corentina Mouteta rezultatom 3:0 – 6:3, 6:1, 6:4.

Rafa je ovaj meč završio za dva sata i 12 minuta, a njegov naredni rival biti će Nizozemac Botic van de Zandschulp.

Nadal je sjajno otvorio posljednji meč dana, jer je već na startu uzeo brejk i poveo sa 3:0. To mu je bilo sasvim dovoljno za prvi set u kojem niti jednom nije dozvolio Moutetu da dođe u šansu da mu oduzme servis.

U drugom je Rafa tek pregazio rivala i uz dva brejka poveo sa 4:0. Francuz se samo upisao na semafor u narednom gemu, zatim izgubio još dva i tako trasirao Rafi put ka trijumfu.

Međutim, Moutet je u trećem setu poprilično namučio Nadala. Prvo je poveo sa 2:0 nakon brejka, a onda u finišu istog “pobjegao sa giljotine”. Španac mu je uzeo još jedan brejk, pri rezultatu 5:3 servirao za meč, da bi ga francuski teniser iznenadio i taj-brejkom smanjio na 5:4. No, Nadal se nije dao i još jednim brejom stigao je do trećeg kola.