Nadal uz ozbiljne oscilacije u igri stigao do trijumfa nad Litvancem i trećeg kola Wimbledona

Najbolji španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Wimbledona, pošto je večeras savladao Litvanca Ričardasa Berankisa sa 3:1, po setovima 6:4, 6:4, 4:6, 6:3.

U trećem kolu Španac će se sastati sa talijanskim teniserom Lorenzom Sonegom koji je postavljen za 27. nosioca na ovom turniru.

Kao i u prvom kolu protiv Cerundola, Nadal je i večeras imao ozbiljnih oscilacija u igri i nije djelovao tako ubjedljivo kako se očekivalo.

To je posebno došlo do izražaja u trećem setu koji je Berankis dobio sa 6:4 i činilo se da će taj osvojeni set podići samopouzdanje Litvancu.

Međutim, Rafa je silovito započeo četvrti set, poveo sa 3:0, bio blizu brejka i u četvrtom gemu, ali je Berankis ponovo podigao nivo igre i taj četvrti gem četvrtog seta bio je vrlo zanimljiv, vodila se velika borba.

Zatim je prije kraja gema počela kiša i meč se morao prekinuti. Nastavak nije donio veću rezultatsku neizvjesnost, Berankis se borio da što duže ostane na terenu, ali Nadalova pobjeda nije dolazila u pitanje.