Nagelsmann nadmudrio bivši klub: Bayern u fantastičnoj utakmici savladao RB Leipzig

Nogometaši Bayerna savladali su na Allainz Areni momčad RB Leipziga rezultatom 3:2 u okviru 21. kola Bundeslige.

Reviju pogodaka u fantastičnoj utakmici otvorio je Muller u 12. minuti.

Međutim, stvari na početak vraća Andre Silva na asistenciju Laimera u 27. minuti.

U 36. je moglo biti 2:1 za Bayern, ali je strijelac prvog pogotka Muller napravio prekršaj, pa je VAR poništio pogodak.

Međutim, spasa nije bilo u finišu prvog dijela kada Muller asistira nezaustavljivom Lewandowskom za 24 pogodak u sezoni.

Tračak nade Leipzigu vraća Nkunku u 53. minutu, ali je sve nade gostiju ugasio Gvardiol autogolom u 58. minuti.

Bayern nakon 21 utakmice ima 52 boda i trenutni je lider Bundeslige sa devet bodova i utakmicom više u odnosu na Borussiju Dortmund.

RB Leipzig je sedmi i na svom kontu ima 31 osvojen bod.