Najbolji hrvatski teniser će ovaj meč dugo pamtiti, Čilić režirao jedan od najuvjerljivijih trijumfa u karijeri

Najbolji hrvatski teniser Marin Čilić bez mnogo problema odradio je meč prvog kola Roland Garrosa pobijedivši Mađara Attilu Balazsa sa 6:0, 6:1, 6:2.

Čiliću je za trijumf protiv 255. tenisera svijeta trebalo tek sat i pol vremena igre. On je čak osam puta oduzimao servis protivniku koji je imao tek jednu neiskorištenu break-loptu.

Hrvat je fantastično ušao u meč i prvi set je lako dobio. U drugom setu je poveo sa 4:0, pa izgubio jedan gem, da bi set zaključio sa još dva gema u nizu.

U trećem setu je krenuo sa 3:0, pa je imao 4:1, da bi kod rezultata 4:2 osvojio još dva uzastopna gema za konačnih 6:2 i 3:0 u setovima.

Još jedan uvjerljim trijumf na Grand Slam turnirima Marin Čilić je ostvario samo prije četiri godine kada je na US Openu sa 6:2, 6:0, 6:0 “pomeo” Poljaka Hurkacza.

Njegov protivnik u narednom kolu Roland Garrosa biti će pobjednik meča između Mađara Martona Fucsovicsa i Francuza Geoffreyja Blancaneauxa.