Najljepša nogometna priča ove sezone: Turski veteran vodi Mastife prema senzacionalnoj tituli

U petak navečer je u Ligue 1 odigran jedan od najvažnijih derbija sezone. Prvoplasirani Lille tražio je u gostima pobjedu protiv ljutog rivala Lensa kako bi pobjegao PSG-u na četiri boda prednosti sa susretom više.

S druge strane, Lens je pobjedom mogao otići na tri boda Marseilleu na petom mjestu. Navijači su umjesto tribina okupirali ulice, a na kraju je Derby du Nord pripao gostima koji su slavili s čistih 0:3.

Junak popularnih ‘Mastifa‘ bio je 36-godišnji turski napadač Burak Yilmaz. U četvrtoj minuti poentirao je iz kaznenog udarca, a u 40. majstorski pogodio s više od 20 metara u rašlje za 2:0.

Lens je u 35. minuti ostao s desetoricom. Sudac Clement Turpin pokazao je izravan crveni karton domaćem stoperu Clementu Michelinu, što je još više usmjerilo utakmicu na stranu gostiju.

Za 3:0 zabio je Jonathan David u 60. minuti. Bio je to još jedan sjajan udarac iz daljine koji je matirao Lensovog golmana Jeana-Louisa Lecu.

Lille u narednom kolu dočekuje Saint-Etienne, a u zadnjem gostuje kod Angersa. U slučaju da pobijedi u obje utakmice, Lille će senzacionalno osvojiti titulu prvaka, prvu nakon deset godina i treću ukupno.