Najprijatnije iznenađenje: Ipswich nakon 22 godine na pragu Premiershipa, potreban im je samo jedan bod protiv Leedsa

IpswichPL

Sezona u engleskom Championshipu, drugom rangu tamošnjeg nogometa, u samoj je završnici, a nazire se i drugi direktan putnik u Premiership, koji će predstavljati veliko iznenađenje.

Ipswich je sinoć rezultatom 2:1 u gostima savladao Coventry i tako došao na prag od promocije među englesku elitu.

Za pobjedu Kierana McKenne su pogađali Kiefer Moore u 8. i Cameron Burges u 69. minuti, a jedini strijelac za domaće bio Haji Wright u 64. minuti utakmice.

Leicester je ranije osigurao titulu i prvo mjesto, a Ipswich je ovom pobjedom pobjegao na tri boda trećeplasiranom Leedsu pa u posljednjem kolu mu je bod dovoljan da osigura drugu poziciju i direktnu promociju u Premiership.

To bi bilo veliko iznenađenje jer apsolutno niko uoči sezone nije Ipswich vidio u borbi za sami vrh, pošto je ovaj klub tek ušao u Championship iz treće lige Engleske.

Ekipu ka podvigu kao trener vodi pomenuti McKenna, čovjek koji je bio pomoćnik Ole Gunnaru Solskjaeru dok je Norvežanin vodio Manchester United.

Ipswich je 1962. godine bio prvak Engleske, a iz Premiershipa je ispao u sezoni 2001/02. i od tada se nije vraćao u društvo najboljih.