Najveći engleski derbi pripao Liverpoolu: United pao na Old Traffordu

U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na Old Traffordu pobijedio Manchester United sa 2:4 (1:2). ‘Redsi’ su s ova tri boda nastavili vjerovati da na kraju mogu izboriti plasman u Ligu prvaka.

Nije najbolje krenulo po Kloppovu ekipu pošto su ‘Crveni vragovi‘ poveli pogotkom Bruna Fernandesa u 10. minuti, ali u završnici prvog dijela uslijedio je preokret.

Prvo je Diogo Jota u 34. minuti izjednačio na 1:1, da bi u trećoj minutu sudačke nadoknade za 1:2 strijelac bio večeras sjajni Roberto Firmino.

Brazilac se i na samom početku nastavka još jednom upisao na listu strijelaca i povisio vodstvo ‘Redsa‘ na 1:3.

Tračak nade Unitedu u 68. minuti dao je Marcus Rashford pogotkom za 2.3, ali gosti nisu dozvolili da im domaći ugroze njihov gol, a onda je u 90. minuti Mohamed Salah pogotkom za 2:4 stavio točku na ‘i’.

Liverpool je sada na petom mjestu Premier lige sa 60 bodova, četiri manje od četvrtoplasiranog Chelseaja koji je na posljednjem mjestu koje vodi u Ligu prvaka, ali ‘Redsi‘ imaju i susret manje. United je ostao na drugom mjestu sa 70 bodova.