Najveći klupski uspjeh u povijesti: Zrinjski se plasirao u play-off Konferencijske lige

Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u play-off Konferencijske lige nakon što su u bili bolji od kazahstanskog Tobola.

U prvoj utakmici odigranoj prije sedam dana u Mostaru slavili su ‘Plemići’ s minimalnih 1:0, a danas je u Kazahstanu bilo neriješeno 1:1.

Tobol je od početka današnjeg dvoboja jasno dao do znanja da želi što prije zabiti gol, ali ni Zrinjski se nije samo branio.

Hrabra igra Zrinjskog isplatila se u 34. minuti kada je Ćuže projurio po desnoj strani i preciznim udarcem matirao golmana Tobola za 0:1. To je ujedno i bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Tobol je do poravnanja došao nakon svega osam minuta igre u nastavku. Tošić je majstorski proigrao Deblea koji je ušao u kazneni prostor i vrlo preciznim udarcem matirao Čondrića za 1:1.

Međutim, to je bilo sve od golova danas. Nisu uspjeli domaćini do kraja utakmice zabiti gol za preokret pa je moglo početi veliko slavlje nogometaša Zrinjskog koji su tako ostvarili najveći klupski uspjeh u povijesti.

Zrinjski će u play-offu Konferencijske lige igrati protiv poraženog iz dvoboja kvalifikacija za Europsku ligu između Olympiakosa i Slovana.