Najveći njemački derbi pokazao evidentnu razliku u kvalitetu, Kane srušio rekord star 60 godina

Nogometaši Bayerna razbili su Borussiju Dortmund na gostovanju u čuvenom Der Klassikeru u sklopu 10. kola Bundeslige. Završeno je rezultatom 4:0 za ‘Bavarce’ uz novi hat-trick nezaustavljivog Harryja Kanea.

Već nakon uvodnih devet minuta bilo je jasno da će bodovi nazad u Minhen zajedno s igračima Bayerna. Bilo je 0:2.

U 4. minuti pogodio je Dayot Upamecano, da bi samo pet minuta kasnije Harry Kane povisio na 0:2. To je bio i rezultat prvog dijela.

Nastavak donosi sličan rasplet situacije. Iako je Dortmund na trenutke igrao dobro, gost je bio mnogo opasniji i konkretniji te niti u jednom trenutku utakmice nije bilo upitno gdje idu bodovi.

Kane je svoj drugi gol danas, a 14. u 10 kola Bundeslige postigao u 72. minuti. Tako je srušio 60 godina star rekord Klausa Matischaka po broju golova u prvih 10 utakmica Bundeslige.

Ipak, tu se nije zaustavio, pa je u nadoknadi postigao i 15. gol u sezoni Bundeslige za treći hat-trick u posljednje četiri utakmice.

Nakon 10 odigranih utakmica, Bayern je drugi u Bundesligi s dva boda manje od Bayera iz Leverkusena, dok je Borussia na četvrtom mjestu sa sedam bodova manje od lidera.