Nakon blamaže protiv Makedonije Roberto Mancini odgovorio na pitanje ostaje li izbornik Italije

Drugo Svjetsko prvenstvo u nizu propustit će reprezentacija Italije nakon što je u polufinalu play-offa šokantno u Palermu izgubila 1:0 od Sjeverne Makedonije.

Azzurri‘, aktualni prvaci Europi i četverostruki prvaci svijeta, imali su više od 30 udaraca i čak 16 udara iz kuta, ali nisu uspjeli zatresti gostujuću mrežu. Makedonci su jedini pogodak postigli u 92. minuti, i to iz tek drugog u okvir Donnarumminog gola.

Neopisivo sam razočaran. Nemam riječi… Nešto nevjerojatno se dogodilo. Zasluženo smo prvaci Europe, a ovo… Ovo je nesretno i totalno nezasluženo, ali to je realnost. Žao mi je mojih igrača, ovo je za nas pretežak trenutak“, kazao je izbornik Italije Roberto Mancini.

Euro je bilo najsretnija stvar u mom životu, a ovo je najveće razočaranje. Ne mogu vjerovati… Mi nismo ni trebali igrati ovaj play-off, dogodile su se nevjerojatne stvari pa nismo otišli direktno u Katar. I onda primimo onakav gol u 92. minuti…

Na pitanje novinara ostaje li izbornik, Mancini je rekao: “Vidjet ćemo. Preteško nam je svima u ovom trenutku govoriti o budućnosti.