Nakon borbe za život Christiana Eriksena šokirana Danska izgubila od Finske

Nogometaši Finske pobijedili su ekipu Danske u dvoboju 1. kola grupe B Eura 2020 s minimalnih 1:0 u utakmici koju je obilježila borba za život Christiana Eriksena.

Odmah na početku utakmice Danci su svim silama krenuli prema golu Finske, a prvu priliku imali su već u sedmoj minuti kada je Wind šutirao glavom, ali je finski golman Hradecky zaustavio njegov pokušaj.

Hradecky je zaustavio i udarac Hojbjerga u 15. minuti, a nakon toga i pokušaj Eriksena. Posljednju priliku u prvom dijelu imao je Braithwaite u 26. minuti.

U 43. minuti susret je prekinut nakon što se Eriksen srušio na travnjak, a nastavljen je dva sata nakon toga. Eriksen je srećom pri svijesti napustio travnjak, nakon čega je hospitaliziran u bolnicu. Ono što je najvažnije, on je trenutno stabilno.

Upravo na njegovu inicijativu, ali i na inicijativu igrača obje reprezentacije UEFA je odlučila nastaviti utakmicu.

Kada je utakmica nastavljena, Danska je nastavila dominirati, ali u 60. minuti Joel Pohjanpalo koristi slobodan prostor u zadnjoj liniji Danske i potpuno iznenađujuće dovodi Finsku u vodstvo.

Imali su domaći u 74. minuti priliku da iz kaznenog udarca dođu do izjednačenja, ali je Hradecky majstorski pročitao pokušaj Hojbjerga i uhvatio mu loptu.

Do kraja utakmice Danska se trudila i stvarala dobre prilike pred golom Finske, ali nije uspjela postići pogodak i Finci su na kraju upisali veliku i povijesnu pobjedu.