Nakon Chelseaja i Manchester United trijumfovao, Nottingham Forest odlazi bez ijednog boda s Old Trafforda

Momčad Manchester Uniteda danas je u okviru 17. kola engleskog Premiershipa slavila nad ekipom Nottingham Foresta rezultatom 3:0 na domaćem terenu.

‘Crveni đavoli’ su uz podršku svojih navijača u Manchesteru odigrali zaista fantastičnu utakmicu te na kraju došli do zasluženog i ubjedljivog trijumfa.

Mrežu gostiju u 19. minutu je nakon uigranog dodavanja iz kornera, na asistenciju Eriksena, načeo Marcus Rashford za 1:0. Prošlo je svega tri minuta i već novi pogodak za United. Ovog puta izuzetno raspoloženi Rashford asistira, a Martial sjajno pogađa za dupliranje prednosti.

Tek nakon dva primljena pogotka vidjeli smo koliko toliko razigranije nogometaše Foresta koji su uspjeli smanjiti rezultatski minus u 41. minutu, ali je ipak pogodak poništen jer je Boly bio u ofsajdu.

U drugom poluvremenu se ništa značajnije nije promijenilo. Domaćin je držao sve pod kontrolom, da bi “tačku na i” postavio Fred u 87. minutu susreta i pogodio za konačnih 3:0.

Izabranici Erika ten Haga sada se nalaze na petom mjestu Premiershipa sa 29 osvojenih bodova, a Nottingham Forest je 19. i ima samo 13 bodova na svom kontu.