Nakon Napolija eliminisali su i Romu: Momčad bez ijedne pobjede u Seriji A pravi je hit italijanskog Kupa

Nogometaši Cremonesea su u utakmici četvrtine finala italijanskog Kupa na Olimpicu pobijedili domaću ekipu Rome rezultatom 2:1 i prošli u polufinale.

Momčad Cremonesea koja je zakucana za dno tabele Serie A i nema nijednu pobjedu, nakon Napolija uspjela je da iz Kupa eliminiše i veliku Romu.

Prvi pogodak pao je u 27. minutu. Gosti su dobili penal kojeg je napravio Rui Patricio, a izuzetno siguran i precizan sa bijele tačke bio je Dessers za 1:0.

Na otvaranju drugog poluvremena novi šok za domaće. Celik je tada postigao autogol i tako duplirao prednost Cremonesea, pa je Mourinho bio primoran na neke izmjene.

Roma napokon smanjuje rezultatski zaostatak, ali tek u četvrtom minutu sudačke nadoknade i bilo je prekasno. Belotti se upisao u strijelce za konačnih 2:1.

Nevjerovatna i hrabra ekipa Cremonesea nastavlja svoj put u italijanskom Kupu, a u polufinalu će igrati protiv Fiorentine koja je ranije danas izbacila Torino.