Nakon naporne i teške utakmice: Milan uspio savladati Empoli na San Siru i dodatno pobjeći pratiocima

Igrači Milana su u okviru 29. kola talijanske Serie A trijumfovali nad ekipom Empolija rezultatom 1:0.

Milan je odigrao skromnu utakmicu i pošteno se pomučio sa Empolijem. No, na kraju su ipak uzeli tri važna boda.

‘Rossoneri’ su do vodstva stigli u 19. minutu susreta. Kalulu je pogodio mrežu gostiju, ali niko nije slutio da će to biti jedini pogodak večeri.

Iako su dominirali u prvih 45 minuta, izabranici Stefana Piolija nisu mogli ništa konkretnije napraviti u ofanzivi.

S druge strane, nastavak je donio bolju igru Empolija. Stvorili su nekoliko odličnih prilika, no Maignan je bio odličan na golu Milana.

Kada podvučemo krajnju crtu, Milan može biti itekako zadovoljam ovom pobjedom, s obzirom da su se večeras pokazali u dosta lošem izdanju.