Nakon niza remija i neuvjerljivih predstava, konačno se otvorilo i Atleticu!

Nogometaši madridskog Atletica previše su bodovi prokockali u dosadašnjem dijelu sezone, imaju najviše remija u La Ligi i to ih dovelo je u kompliciranu situaciju u utrci za Ligu prvaka.

Nakon tri uzastopna remija konačno je došlo vrijeme za pobjedu. U sklopu 29. kolu Atletico je gostovao kod Osasune, a baš na ovom gostovanju Simeoneovoj ekipi se otvorilo.

U 27. minuti Atletico je poveo pogotkom Joãa Felixa. S tim se rezultatom otišlo na predah, a ubrzo u drugom dijelu Felix ponovno trese mrežu.

U zadnjih 15 minuta Atletico se potpuno razigrao. U 79. minuti Llorente poentira za 3:0. Tri minute kasnije na listu strijelaca upisuje se i Morata, a konačnih 5:0 postavlja Carrasco dvije minute prije kraja susreta.

Atletico je s ova tri boda skočio sa šestog na četvrto mjesto prvenstvene tablice.