Nakon osvajanja Svjetskog klupskog prvenstva Bayern se spašavao protiv potpunog autsajdera

Nakon što su osvojili naslov Svjetskog klupskog prvenstva, nogometaši Bayerna su po povratku u Njemačku remizirali 3:3 protiv Arminije u zadnjoj utakmici 21. kola Bundeslige.

Arminia je vodila 2:0 i 3:1 i bila na korak do povijesnog trijumfa. No, aktualni svjetski i europski prvak je na kraju uspio izjednačiti na 3:3. Bio je to prvi bod za Arminiju nakon šest poraza u nizu.

U prvom dijelu igralo se po snijegu koji je prekrio teren Allianz Arene, ali u nastavku uvjeti za igru su bili sjajni. Gosti su poveli u 9. minuti preko Vlapa, da bi u 37. minuti Pieper pogodio za 2:0.

Nakon katastrofalne igre u prvom dijelu, Bayern se u nastavku “razbudio” i već u 48. minuti smanjio na 2:1 pogotkom Lewandowskog. No, samo minutu kasnije gosti su izveli brzi kontranapad vratili koji je u okrunio Gebauer.

Tolisso je u 57. smanjio na 2:3, a Davies je lijepim pogotkom u 69. minuti poravnao na 3:3. Do kraja utakmice domaćin je mogao i do pobjede, ali Arminia je ipak uspjela izvući remi.

Bayern je na vrhu Bundeslige sa 49 bodova, pet više od drugoplasiranog RB Leipziga. Arminia je i dalje u opasnoj zoni, drži 16. mjesto sa 18 bodova koliko ima i 15. Hertha.