Nakon teške utakmice i minimalnog trijumfa Hrvatske u pripremi za Svjetsko prvenstvo, zvijezda ‘Vatrenih’ otrkila šta im je predstavljalo najveći problem

Nogometna reprezentacija Hrvatske danas je u pripremnoj utakmici za Svjetsko prvenstvo slavila minimalnu pobjedu protiv selekcije Saudijske Arabije (1:0).

‘Vatreni’ su odigrali jednu, ne baš uvjerljivu utakmicu, no na kraju su ipak savladali domaćina, a junak susreta bio je Andrej Kramarić.

Ovaj meč odigran je po izuzetno teškim uvjetima, dok su Hrvati do daha stigli u drugom poluvremenu i uspjeli doći do pobjede pred početak velikog turnira.

O uslovima za igru govorio je i reprezentativac Lovro Majer, koji je istakao da se jednostavno nije moglo disati u prvom dijelu igre.

“Teški uslovi, pogotovo prvo poluvrijeme, nije se moglo disati. Ali dobro će nam to doći kao priprema za Katar, iako mislim da neće biti tako vruće, već će biti normalniji uslovi”, kazao je Majer za HRT.

Podsjećamo, Hrvatska će u grupi na Svjetskom prvenstvu za protivnike imati reprezentacije Maroka, Belgije i Kanade, te se očekuje da će dvije evropske selekcije osigurati prolaz dalje..