Nakon žestoke borbe na Poljudu: Hajduk i Dinamo podijelili bodove u najvećem derbiju Hrvatske

Ekipe Hajduka i Dinama odigrale su utakmicu 14. kola HNL-a, a dva velika rivala na kraju su podijelila po bod, bilo je 1:1.

Prvo poluvrijeme susreta zasigurno je pripalo Hajduku, dok je prvi pokušaj Dinamo imao tek u 24. minutu. Oršić je šutirao visoko preko gola, a tri minute nakon toga domaći su stigli u vodstvo.

Krovinović je izveo korner i na prvoj stativi pronašao Melnjaka, koji je klizeći loptu prebacio do druge stative gdje se našao Livaja te bez problema pogodio mrežu gostiju.

U drugom dijelu igre ‘Modri’ su bili konkretniji za razliku od prvih 45 minuta. Ofanziva se isplatila, dok je trenutak odluke stigao u 69. minutu.

Petković je pao u kaznenom prostoru Hajduka nakon duela sa Awaziemom. Sudac je nakon pregledavanja VAR-a odlučio dosuditi penal. Sa bijele tačke precizan je bio upravo hladnokrvni Bruno za konačnih 1:1.

Dinamo je tako ostao jedini neporažen tim u Hrvatskoj ove sezone i s 35 bodova je prvi na tabeli. Tim iz Zagreba ima osam bodova više od drugoplasiranog Hajduka.