NAPOKON! Kultni engleski klub iz četvrtog pokušaja slavio u finalu play-offa

Čuveni engleski klub i nekadašnji premierligaš Sunderland vratio se u drugi razred tamošnjeg nogometa.

U finalu play-offa za Championship pobijedio je Wycombe Wanderers sa 2:0 na krcatom Wembleyju. Time se iščupao iz League One nakon četiri godine.

Black Catsi‘ su dominantnom igrom nadigrale rivale iz Buckinghamshirea, a epitet najboljeg igrača utakmice ponio je Alex Pritchard koji je namjestio oba pogotka.

Međutim, kod prvog pogotka sve zasluge idu strijelcu Elliotu Embletonu. On je u 12. minuti pokupio loptu na centru i sjurio se prema protivničkom golu. Na kraju je opalio i fantastičnim udarcem zavukao loptu u gol Wycombea.

Konačnih 2:0 postavio je Ross Stewart u 79. minuti susreta. Pritchard mu je poslao loptu na 15-ak metara, a škotski napadač preciznim udarcem je matirao Wycombeova golmana.

Sunderland je tako na najbolji mogući način zaključio sezonu u kojoj je ostvario 31 pobjedu, a ovo mu je bio prvi put da je slavio u finalu play-offa iz četvrtog pokušaja.