Napokon malo pozitivnih vijesti za navijače aktuelnog prvaka Italije: Milan na krilima sjajnog Girouda srušio Torino

Ekipa Milana je u utakmici 22. kola italijanske Serie A na svom San Siru dočekala Torino te na kraju slavila sa minimalnih 1:0.

Milan je, sasvim očekivano obzirom na partije u posljednje vrijeme, uz dosta muke stigao do trijumfa protiv Torina, a heroj ‘Rossonera’ bio je fantastični Olivier Giroud.

Domaći su odigrali haotično prvo poluvrijeme. Imali su neke šanse, no sve je to bilo izuzetno jalovo i nije bilo niti jedne prave prilike pred golom gostiju.

Nastavak igre donio je i dosta bolji nastup prvaka Italije. Trenutak odluke i jedini pogodak na večerašnjem susretu mogli smo vidjeti u 62. minutu. Francuska veza na sceni, Hernandez asistria za Girouda koji maestralno glavom trese mrežu Milinković-Savića za konačnih 1:0.

Nakon ovog trijumfa Milan je stigao do 41. boda i barem nakratko na treće mjesto Serie A ispred Rome i Lazija koji imaju jedan, odnosno dva boda manje i utakmicu manje.