Napoli i Roma podijelili bodove, Milan preokretom do važnog trijumfa!

U derbiju 10. kola talijanske Serie A, Napoli i Roma su na San Paolu odigrali 1:1. Ancelottijeva momčad dominirala je od prve do zadnje minute, a velike zasluge za pozitivan rezultat Rome idu i švedskom vrataru Olsenu.

Glasoviti “Derby del Sole” kasnio je nekoliko minuta zbog problema s VAR tehnologijom. Kada je utakmica napokon počela, odmah je krenulo vatreno.

Napoli je munjevito krenuo po pogodak, ali gosti iz vječnog grada su ipak prvi poveli nakon što je Stephan El Shaarawy rutinirano realizirao ubačaj Undera.

Momčad Carla Ancelottija je nakon primljenog gola krenula još goropadnije i počela nizati prilike. Međutim, na vratima Rome bio je fenomenalni Robin Olsen, koji je sjajnim reakcijama izluđivao domaće igrače.

Napoli je konačno uspio probiti Olsena u 74. minuti, ali Mertensov pogodak je poništen zbog zaleđa. Mertens je ubrzo ponovno zatresao mrežu, ali i ovaj gol je poništen zbog zaleđa.