Napoli izborio finale Kupa, Inter može žaliti za propuštenim prilikama

Nogometaši Napolija eliminirali su Inter u polufinalu Kupa Italije nakon što je u uzvratnom susretu bilo 1:1. S obzirom na to da je tim Gennara Gattusa u prvoj utakmici slavio s 1:0 pa je s ukupnih 2:1 izborio finale s Juventusom.

Inter je poveo na čudesan način, golom direktno iz kornera već u drugoj minuti igre. Strijelac je bio Christian Eriksen, no zaslužniji za gol je ipak Napolijev čuvar mreže David Ospina.

Napoli je poravnao rezultat pogotkom Driesa Mertensa u 41. minuti, a taj rezultat nije se mijenjao do kraja utakmice.

U uzbudljivoj utakmici s mnoštvom prilika na obje strane, Inter se posebno u drugom dijelu napromašivao, no zasluge idu i Ospini, koji se potpuno iskupio za lošu reakciju kod Eriksenovog gola.

Napoli će već u srijedu na Olimpicu odmjeriti snage s Juventusom i odlučiti o pobjedniku Kupa ove sezone.