Napoli lako s desetkovanom Rijekom, Roma u nokaut fazi

Nogometaši Rome pobijedili su kao gosti Cluj rezultatom 2:0 u 4. kolu grupe A Evropske lige i osigurali su prolaz u nokaut fazu.

Rimljani su pitanje pobjednika riješili u nastavku kada je prvo Debeljuh postigao autgol u 49. minuti, a trijumf je ovjerio Veretout pogotkom iz penala u 67. minuti.

Roma sada ima deset bodova i s obzirom na bolji međusobni omjer od Cluja koji je treći s četiri boda, već je osigurala put u 1/16 finala Evropske lige.

U narednu rundu takmičenja ima priliku otići i Napoli koji je na svom terenu sa 2:0 pobijedio desetkovanu Rijeku.

Hrvatski klub poharan koronavirusom bio je bez osam igrača iz prvog tima, ali Napolitanci su teškom mukom slomili njihov otpor.

Anstasio je postigao autogolu 41. miniti za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Lozano 15 minuta prije kraja.

Vrijedi napomenuti da su u narednu rundu plasman osigurali još Arsenal, Leicester i Hoffenheim.

Ostale rezultate utakmica koje su odigrane u terminu od 21:00 možete pogledati u prilogu.