Napoli na domaćem travnjaku deklasirao Juventus i potvrdio šampionske ambicije

Nogometaši Napolija deklasirali su Juventus rezultatom 5:1 u okviru derbija 18. kola italijanske Serije A.

Revija pogodaka započela je u 14. minutu kada sjajnu golgetersku formu nastavlja Victor Osimhen. U 39. minuti već je bilo 2:0, a ovaj put je pogodio ništa manje raspoloženiji Kvicha Kvartaskhelia na asistenciju upravo Osimhena.

Sve što je Juventus uspio uraditi na ovoj utakmici je pogodak Angela Di Marije u 42. minutu kada je ispratio dodavanje Milika.

Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćinu. Prvo je u 55. minuti Rrahmani povisio rezultat na 3:1, da bi konačne udarce ‘Staroj dami’ zadali Osimhen u 65., odnosno Elmas u 72. minuti.

Napoli je sa ova tri boda došao do cifre od 47 nakon 18 odigranih susreta u Seriji A. Momčad Luciana Spallettija potvrdila je šampionske ambicije i teško da će je neko od rivala uspjeti sustići do kraja sezone.

Juventus je nakon perioda sjajnih igara trenutno treći sa 37 bodova, tri više od Intera koji na četvrtoj poziciji ima utakmicu manje.