Napoli na krilima Belgijanca demolirao Lazio, Luciano Spalletti nadmudrio Maurizija Sarrija

Prvoplasirani Napoli je u derbiju 14. kola Serie A pobijedio Lazio. Izabranici Luciana Spallettija su na San Paolu slavili sa visokih 4:0.

Uzbuđenja su krenula na samom početku, a konkretniji su bili nogometaši Napolija. Već u sedmoj minutu Piotr Zielinski je na odbitak pokupio loptu izvan šesnaesterca i sjajno pogodio mrežu Pepea Reine.

Driesu Mertensu je trebalo samo tri minuta da udvostruči prednost Napolitanaca. Belgijanac je nakon fenomenalne solo akcije savršeno naciljao te pogodio uz desnu stativu gola španjolskog čuvara mreže.

Izabranici Maurizija Sarrija su tražili svoju šansu, pa je tako Ciro Immobile odličnim šutem zaprijetio Davidu Ospini u 22. minutu susreta, ali se golman reprezentacije Kolumbije odlično snašao i odbranio njegov pokušaj.

Lazio je krenuo u konkretniju ofanzivu i imao svoje šanse, no u 29. minutu je stigao “hladan tuš” za goste. Nakon asistencije Lozana, Dries Mertens je šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio u rašlje. Rezultat kojim se otišlo na odmor glasio je 3:0.

Na početku drugog poluvremena Sarri je već počeo sa izmjenama, teren je napustio Patric a ušao je Manuel Lazzari. Novi problemi za Lazio stigli su u 73. minuti kada se povrijedio Pedro, zamijenio ga je Raul Moro.

Igrala se 85. minuta kada Giovanni Di Lorezno asistira Fabianu Ruizu koji sjajnim udarcem matira Pepea Reinu i postavlja konačan rezultat utakmice od 4:0.

Lazio se nakon ovog debakla našao na osmoj poziciji Serie A, dok je Napoli ostao na prvom mjestu sa dva boda više od drugoplasiranog Milana, koji je danas poražen kod kuće od Sassuola rezultatom 3:1.