Napoli nakon dvije uzastopne pobjede ponovo kiksnuo, Torino ih uspio zaustaviti u Napulju

Nogometaši Napolija su u utakmici 28. kola italijanske Serie A pred svojim navijačima dočekali ekipu Torina i na kraju remizirali rezultatom 1:1.

Napoli je prije večerašnjeg susreta upisao dvije uzastopne pobjede i to kakve. Jedna je bila ubjedljiva, ona protiv Sassuola od 6:1. Zatim je stigao drugi trijumf, onaj protiv Juventusa rezultatom 2:1. No, ove noći su upisali kiks.

Pokušaj Kvaratskhelije je u 15. minutu sjajno odbranio Vanja Milinković-Savić, da bi onda uslijedila prava revija žutih kartona. Javne opomene su dobili Zapata s jedne strane, odnosno Osimhen i Jesus sa druge.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a onda dva brza pogotka u nastavku. Prvo je u 61. minutu Rui asistirao za Kvaratskheliju koji zabija za 1:0, a samo tri minuta kasnije Sanabrija odbijenu loptu šalje u mrežu domaćina za konačnih 1:1.

Ruku na srce, mogao je šampion Italije do pobjede u 86. minutu. Popularni ‘Kvaradona’ se opet našao u prilici, ali i ovaj put na njegov udarac sjajno reaguje Milinković-Savić.

Nakon ove utakmice Napoli se nalazi na sedmoj poziciji tabele Serie A sa 44 osvojena boda. Ekipa Torina zastupa 10. mjesto sa šest bodova manje na svom kontu.