Napoli nastavio u maniru najvećih šampiona, Atalanta još jedan u nizu klubova koji su pali u Napulju

Nogometaši Napolija večeras su u derbiju 26. kola italijanske Serie A savladali ekipu Atalante na svom Diego Armando Maradona stadionu rezultatom 2:0.

Napolitanci su se tako na najbolji način iskupili svojim navijačima za poraz u prošlom kolu od Lazija, te su večeras bez većih problema nadigrali tim iz Bergama.

Domaćin je bio izuzetno ofanzivan od samog početka susreta. Međutim, Atalanta je u prvom poluvremenu uspjela da odoli svim naletima Spallettijevih izabranika.

Do prednosti Napoli stiže tek u 60. minutu. Fenomenalni Kvaratskhelia je tada nevjerovatnim driblingom izbacio trojicu igrača gostujućeg tima, a zatim pogodio za 1:0 i erupciju oduševljenja.

Sve je bilo riješeno u 77. minutu meča. Rezervista Elmas je asistirao, da bi konačan i završni udarac Atalanti zadao Rrahmani koji zabija za konačnih 2:0.

Napoli je zabetoniran na prvoj poziciji Serie A i poslije večerašnjeg trijumfa ima čak 18 bodova više od drugoplasiranog Intera, pa tako u Napulju već mogu polako slaviti osvajanje Scudetta.