Napoli opet poklekao i kiksnuo u pohodu na odbranu Scudetta, Fiorentina samo nastavila sa fantastičnim partijama

Nogometaši Napolija su u utakmici osmog kola italijanske Serie A na svom terenu ugostili ekipu Fiorentine, koja im je priredila uvjerljiv poraz od 3:1.

Domaće navijače je na Diego Armando Maradona stadionu šokirao Brekalo u sedmom minutu meča, da bi u 23. minutu Victor Osimhen izjednačio, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajd pozicije.

Međutim, Osimhen se nije predavao i žarko je želio svoje ime upisati u listu strijelaca, a u tome je i uspio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Nigerijac je precizno izveo penal kojeg je sam izborio za 1:1.

U nastavku su gosti iz Firence bili bolji rival. Igrao se 63. minut kada je Bonaventura vratio prednost popularnoj ‘Violi’. Da prvak Italije večeras ne može ni do boda potvrdio je u sudačkoj nadoknadi Nico Gonzalez pogotkom za konačnih 3:1.

Ovo je bio samo još jedan kiks za Napolitance koji ove sezone brane titulu prvaka i čuveni Scudetto. Trenutno se momčad Rudija Garcije nalazi na petom mjestu sa 14 osvojenih bodova. Fiorentina je na sjajnoj četvrtoj poziciji sa tri boda više.