Napoli povezao dvije pobjede, pala je Sampdoria

U posljednjoj utakmici 22. kola talijanske Serie A Napoli je na gostovanju svladao Sampdoriju s 4:2 ostvarivši drugu pobjedu u nizu nakon što je prije toga zaredao tri poraza.

U uzbudljivom susretu u kojem je Napoli poveo 2:0, Sampdoria je kasnije uspjela izjednačiti, da bi uporni gosti u finišu ipak zabili još dva pogotka za vrijednu pobjedu.

Napoli je poveo već u trećoj minuti preko Milika, a u 16. minuti Elmas je pogodio za 2:0. Quagliarella je u 26. minuti sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora smanjio na 2:1.

Ramirez je u 55. minuti fenomenalnim škaricama pogodio za 2:2. Međutim, sudac La Penna je nakon intervencije VAR-a poništio gol jer je Gabbiadini igrao rukom u početku akcije.

Samo pet minuta kasnije i Napoliju je poništen gol jer je Zielinski bio u nedozvoljenoj poziciji. VAR je presudio i u 72. minuti kada je La Penna tek nakon gledanja snimke dosudio penal za Sampdoriju nakon Manolasova prekršaja nad Quagliarellom.

Gabbiadini je bio siguran izvođač najstrože kazne. U 83. minuti Napoli je stigao do novog vodstva pogotkom Demmea, a sva pitanja oko pobjednika razriješio je Mertens pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Napoli je ovim trijumfom skočio za dvije pozicije i sada je deveti, dok je Sampdorija na 16. mjestu.

Na vrhu je Juventus sa 54 boda, Inter je drugi s tri boda manje, a Lazio treći sa 49 bodova.