Napoli pun samopouzdanja nastavlja koračati ka Scudettu, Roma savladana na stadionu Diego Armando Maradona

Nogometaši Napolija i Rome sastali su se u okviru derbija 20. kola talijanske Serie A, a domaćin je slavio rezultatom 2:1.

U 17. minutu u strijelce za Napoli pravom golčinom upisao se fenomenalni Victor Osimhen. Najboljem strijelcu Serie A to je bio čak 14. ligaški pogodak.

Do završne faze drugog poluvremena nije bilo nekih posebno zanimljivih situacija. Roma je u 75. minutu preko El Shaarawyja uspjela da poravna rezultata uz nadu da može prvenstveno uzeti bod u Napulju.

Ipak, u 86. minutu Zielinski asistira za Simeonea, a ovaj “ispaljuje” projektil za konačnih 2:1 te erupciju oduševljenja među domaćim navijačima na Diego Armando Maradona stadionu.

Napoliju sada posebno u korist ide kazna Juventusu kojom mu je oduzeto velikih 15 bodova, ali i izuzetno loša forma aktuelnog prvaka Italije, Milana. Neki su čak Spallettijeve izabranike već proglasili prvacima za ovu sezonu.