Napoli savladao SPAL, sjajna Atalanta stigla do novog trijumfa

Ekipa Atalante upisala je 17. pobjedu u ovoj sezoni italijanske Serije A protiv Udinesea rezultatom 3:2, a u susretu 28. kola pobjedu je upisao i Napoli koji je sa 3:1 bio bolji od SPAL-a na svom terenu.

Atalanta je do pobjede stigla golovima u drugom poluvremenu. Prvo je Zapata u devetoj minuti doveo tim iz Bergama u vodstvo, no Lasagna je u 31. poravnao na 1:1.

Ipak, Atalanta je u drugom poluvremenu bila odlučena i na kraju je golovima Muriela stigla do pobjede, čime su učvrstili četvrtu poziciju sa 47 osvojenih bodova.

Napoli je na svom terenu bio bolji od SPALA-a sa 3:1, a golove za tim Gennara Gattusa postigli su Mertens, Callejon i Younes, dok je jedini pogodak za SPAL postigao Petagna.

Sassuolo je na svom terenu u sjajnom meču remizirao sa Vereonom rezultatom 3:3, dok je u posljednjem meču Bologna kao gost pobijedila Sampdoriju sa 2:1.