Napoli se “iživljavao” nad Sassuolom: Domaćini gostima priredili izuzetno bolan poraz kojeg će dugo pamtiti

Igrači Napolija na svom su terenu u okviru 35. kola talijanske Serie A savladali Sassuolo sa visokih 6:1, te tako zadržali minimalne šanse za osvajanje Scudetta.

Napolitanci su na prethodne tri utakmice osvojili samo bod i tako prokockali Scudetto, ali se ipak oldučili da sav bijes iskale na Sassuolu.

Napoli je do prednosti stigao već u sedmom minutu pogotkom Koulibalyja na prvu od dvije asistencije Insignea. Italijan je u 15. minutu asistirao Osimhenu za 2:0, dok je već u 19. minutu Lozano pogodio za 3:0.

Samo dvije minute kasnije Mertens trese mrežu gostiju, pa je tek za nešto više od 20 minuta na semaforu stajalo 4:0. Peti pogodak pao je u 54. minutu, a strijelac je ponovo bio Mertens.

Na samom kraju domaći su “popustili gas”, zbog čega je Sassuolo “dobro” prošao. Rahmani je u 80. minutu zabio za 6:0, da bi Maxime Lopez u završnici postavio konačnih 6:1 postigavši utješni pogodak.

Zaista je teško vjerovati da Spallettijevi izabranici mogu do titule prvaka Italije, odnosno da mogu ugroziti milanske timove u vrhu tabele.